fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Berg już w Warszawie

PAP/serwis codzienny, Bartłomiej Zborowski Bar Bartłomiej Zborowski
– To zrozumiałe, że Legia ma ambicje odgrywania czołowej roli w kraju i zaistnienia w Europie – mówi nowy trener mistrza Polski Henning Berg.
Prezes Legii Bogusław Leśnodorski, przedstawiając Norwega podczas konferencji prasowej na Łazienkowskiej, przyznał, że od pół roku przyglądano się różnym trenerom, zastanawiając się, czy pasowaliby do Legii.
Michał Żewłakow, dyrektor skautingu klubu, ma nadzieję, że po przyjściu Berga lepsza będzie współpraca między pierwszą i drugą drużyną oraz akademią piłkarską. Liczy też na kontakty nowego trenera. – Mamy nadzieję, że Berg nie tylko przekaże nam swoją wiedzę i doświadczenie, ale i otworzy dla nas nowe rynki w Europie. To jest też dla klubu zmiana wizerunkowa. Kto do tej pory nie dostrzegał Legii w Europie, po zatrudnieniu Berga może zmieni zdanie – powiedział  Żewłakow.
Zwolniony Jan Urban przewidział swój los. W wywiadzie dla „Rz" w maju mówił: „Teraz jesteśmy rzeźnikami, a jesienią możemy stać się baranami. Jesteśmy rzeźnikami, ponieważ zarżnęliśmy ligę. A baranami będziemy, kiedy zarżną nas w rozgrywkach europejskich".  Miał 100 procent racji.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA