fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Srebrny niedosyt Korzeniowskiego

Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Paweł Korzeniowski wicemistrzem Europy na 200 m motylkiem. – Mam niedosyt. Gdyby nie złe dopłynięcie, byłoby złoto – powiedział „Rz” po wyścigu.
Karolina Kowalska z Herning
Tradycyjnie już Korzeń, tegoroczny wicemistrz świata na tym dystansie na długim basenie, zaczął wolniej, by po 150 metrach przyspieszyć i znaleźć się na trzeciej pozycji. Wydawało się, że na ostatniej długości spokojnie odsadzi rywali, ale ostatecznie wyprzedził go Serb Velimir Stjepanovic z czasem 1:51.27. „Korzeń" przypłynął 0.09 s później. – Zawiodła końcówka. Nie mogłem się zdecydować, czy wykonać dwa ruchy, czy jeden i ostatecznie zdecydowałem się na jedno dłuższe dopłynięcie. To ono zabrało mi te 9 setnych. To boli – powiedział Korzeniowski.
Brąz zdobył dawny wielki rywal Korzeniowskiego Rosjanin Nikołaj Sworcow (1:51.62), a broniący tytułu z Charters Węgier Laszlo Cseh znalazł się dopiero na czwartej pozycji (1:52.44).
19-letni Michał Poprawa, który zaczął bardzo mocno, ostatecznie dopłynął jako szósty z czasem 1:53.74. Ma jednak powody do zadowolenia. Czas z rana przyniósł mu rekord życiowy (1:52.87).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA