fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Intelektualiści apelują o referendum ws. sześciolatków

Intelektualiści oraz znane postaci życia publicznego wystosowały list do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz i Posłów, w którym apelują o przeprowadzenie referendum w sprawie systemu edukacji.
To efekt akcji zainicjowanej przez Jarosława Gowina akcji „Godzina dla Polski”. „Z niepokojem przyjmujemy informację o zdjęciu z porządku obrad Sejmu głosowania w sprawie wniosku o referendum dotyczącego systemu edukacji. Nie widzimy racjonalnych powodów, by opóźniać głosowanie. (…) Apelujemy równocześnie do Posłanek i Posłów o głosowanie za przyjęciem obywatelskiego wniosku w sprawie referendum. (…) Nie zgadzamy się, by 1 000 000 podpisów zebranych wysiłkiem tysięcy rodziców został wyrzucony do kosza – czytamy w liście.
Podpisało się pod nim kilkanaścioro osób, w tym m.in. ekonomiści Ryszard Bugaj i Witold Kieżun, historyk Antoni Dudek, minister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka Wojciech Maksymowicz oraz była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska.
W poniedziałek 21 października  głosowanie nad wnioskiem akcji „Ratuj Maluchy” dotyczącym przeprowadzenia referendum ws. systemu edukacji zostało zdjęte z porządku obrad. W ramach akcji „Ratuj Maluchy” zebrano blisko milion podpisów. Poza pytaniem o zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków inicjatorzy chcą również, by w procedurze referendum obywatele wypowiedzieli się m.in. na temat likwidacji gimnazjów i przywrócenia pełnego kursu historii w liceach ogólnokształcących.

Na stronie referendum.1godzina.pl pod listem mogą podpisać się też Internauci. Do składania podpisów zachęca  Jarosław Gowin, inicjator akcji Godzina dla Polski. - Jestem głęboko przekonany, że w najważniejszych kwestiach Naród ma prawo podejmować decyzje bezpośrednio.  Mam nadzieję, że uda nam się przekonać Sejm, by zarządził referendum wnioskowane przez „Ratuj Maluchy” (…) Dlatego będę niezwykle wdzięczny za każdy głos poparcia pod listem, a także poinformowanie o naszej inicjatywie znajomych. – napisał były minister sprawiedliwości
Kopacz: Nie pozbawiajmy polskich dzieci szans
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA