fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sienkiewicz: Wojtunik na wiceszefa Europolu

Paweł Wojtunik
Fotorzepa, dp Dominik Pisarek
Trzymamy wszyscy kciuki, żeby Paweł Wojtunik zajął tam (w konkursie na wiceszefa Europolu - red.) właściwe miejsce - mówił w wywiadzie dla RMF FM minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz
W porannym wywiadzie dla radia RMF FM Sienkiewicz powiedział, że gdyby Wojtunik nie został wybrany do kierownictwa Europolu, może być szefem CBA na kolejną kadencję. - Jeśli nie wygra, to nie widzę żadnego powodu, dla którego mielibyśmy przestać ze sobą współpracować - powiedział szef MSW.
- Trzymamy wszyscy kciuki, żeby zajął tam (w konkursie na wiceszefa Europolu - red.) właściwe miejsce, czyli żeby wygrał, ponieważ byłaby to rzecz dla Polski niezwykle użyteczna i prestiżowa - dodał Sienkiewicz.
Potwierdza to informacje "Rzeczpospolitej". W jutrzejszym wydaniu Andrzej Stankiewicz pisze nt. personalnego tornada w specsłużbach:
"Politykom Platformy się wydawało, że szef CBA Paweł Wojtunik jest swój. Wszak premier powołał go w miejsce znienawidzonego Mariusza Kamińskiego z PiS.
Dziś są zdezorientowani. Po pierwsze, od początku roku Wojtunik wszedł do pięciu resortów – sprawiedliwości, spraw zagranicznych, nauki, kultury i sportu – a więc pewnie szuka korupcji w rządzie. A po wtóre, między Tuskiem a Wojtunikiem nie ma chemii.
Według informacji „Rz" Wojtunik raczej nie dostanie od premiera propozycji pracy przez kolejną kadencję i w ciągu kilku tygodni rozstanie się z CBA. Może wyjedzie do Hagi, do Europolu, czyli policyjnej agendy UE?
Wymiana szefa CBA będzie zwieńczeniem rządowej operacji sprzątania specsłużb. Donald Tusk – który nie cierpi służb specjalnych, ich agentów i donosów – dziś najbardziej konsekwentne działania jako premier prowadzi właśnie w tym obszarze."
Z informacji "Rz" wynika, że Paweł Wojtunik nie mógł znaleźć w rządzie akceptacji do zaostrzenia procedur antykorupcyjnych.
Całość artykułu Andrzeja Stankiewicza dostępna jutro na stronach rp.pl.
Sienkiewicz rozbudowuje swoje wpływy
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA