fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Fundusz chce wprowadzić sieć pizzerii Dominium na giełdę

BBI Capital Narodowy Fundusz Inwestycyjny podpisał umowę inwestycyjną dotyczącą zakupu 12,50 procenta akcji spółki Dominium, prowadzącą sieć pizzerii, za 5 mln zł. BBI ma ponadto zorganizować pożyczkę dla spółki w wysokości 6 mln zł, a także doprowadzić do upublicznienia jej akcji
W dniu 7 marca 2008 została zawarta Umowa Inwestycyjna pomiędzy Dominium SA z siedzibą w Warszawie oraz Malaccan Ltd z siedzibą na Cyprze, Winterthur Investment Ltd siedzibą na Cyprze (dalej jako Winterthur), trzema osobami fizycznymi a BBI Capital NFI SA.
BBI jako nowy akcjonariusz zamierza objąć 82.857.100 nowych akcji spółki serii C i pokryć je wkładem pieniężnym w kwocie 5 mln zł, co będzie stanowiło 12,50 procenta w kapitale zakładowym spółki.
- Jednocześnie, zgodnie z umową, zostanie udzielona pożyczka przez nowego akcjonariusza lub przez wskazaną osobę trzecią, która zawrze ze spółką umowę pożyczki na kwotę nieprzekraczającą 6 000 000 złotych z oprocentowaniem 14 pro rocznie z maksymalnym terminem spłaty do 31 grudnia 2011 roku albo m.in. w terminie 7 dni od debiutu akcji na GPW w Warszawie - czytamy w komunikacie.
Przedmiotowe akcje zostaną objęte ze środków własnych, podano także.
- Obecni akcjonariusze oraz nowy akcjonariusz zamierzają zwiększyć wartość spółki m.in. poprzez współtworzenie strategii spółki oraz przygotowanie publicznej oferty lub innej transakcji, która będzie skutkować upublicznieniem akcji spółki - napisano.
Dominium prowadzi obecnie 52 pizzerie w Polsce oraz jedną na terenie Rumunii, kolejna restauracja na terenie Ukrainy jest obecnie w trakcie tworzenia, podało także BBI.
Źródło: isb
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA