fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Wielka Brytania: największa liczba urodzeń od 40 lat

fot. milan6
www.sxc.hu
W Wielkiej Brytanii urodziło się najwięcej dzieci w latach 2011-2012 niż w jakimkolwiek roku poczynając od 1972 - wynika z danych krajowego urzędu statystycznego (ONS)
W ciągu roku narodziło się 813,2 tysiąca dzieci. To najwięcej z całej Unii Europejskiej.
W zeszłym roku w Londynie odnotowano 86 000 więcej narodzeń niż zgonów.
Przyrost od połowy 2011 roku do połowy 2012 roku z uwzględnieniem zgonów i ruchów ludności wyniósł w Wielkiej Brytanii 419,9 tys. Dla porównania we Francji było to 319,1 tys., a w Niemczech 166,2 tys.
W rozbiciu na regiony największa liczba dzieci przyszła na świat w Londynie: 1,3 proc. ogółu mieszkańców metropolii. Najniższy wskaźnik urodzeń wystąpił w północno-wschodniej (0,2 proc.) i północno-zachodniej Anglii (0,4 proc.).
Przyrost kalkulowany w proporcji do liczby ludności sytuuje Wielką Brytanię na piątym miejscu w Unii, m.in. za mniejszymi krajami takimi jak Luksemburg, Cypr czy Belgia.
Dwie trzecie przyrostu liczby ludności to przyrost naturalny (liczba urodzin minus zgony), a jedna trzecia to przyrost spowodowany migracją. Wyspy zamieszkuje obecnie 63,7 mln ludzi, co w porównaniu z poprzednim analogicznym okresem daje przyrost o 0,7 proc.

Wielka Brytania tuż za Francją i Niemcami

Wielka Brytania dościga zamieszkaną przez 65,5 mln ludzi Francję, która jest drugim z najludniejszych krajów Europy Zachodniej (po Niemczech).
Pomimo rosnącej liczby narodzin brytyjskie społeczeństwo starzeje się. Aż 17 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii ma ponad 65 lat.
Źródło: www.bbc.co.uk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA