fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

RZECZoPOLITYCE

Taka broń padła łupem złodziei

Małopolscy policjanci odzyskali wiele cennych przedmiotów skradzionych przez członków czternastoosobowej grupy przestępczej, która napadała na domy zamożnych przedsiębiorców. Łupem złodziei padła białą broń, pieniądze, biżuteria w tym m.in. zegarek wart około 120 tys.zł czy kolekcjonerskie monety.
Złodzieje współpracowali z zaufanym paserem, starszym mężczyzną prowadzącym sklep z wyrobami jubilerskimi, który przyjmował skradzione precjoza i przetwarzał je na inne wzory, wprowadzając następnie do „legalnego" obrotu. Kradzieże na zamówienie odbywały się także w zaufanym gronie – zleceniodawca musiał być znany członkom grupy. Przy jednej z takich kradzieży zleceniodawca wycofał się z wcześniejszego „zamówienia" co wplątało sprawców w tarapaty – skradli przedmioty bardzo charakterystyczne, trudne do sprzedaży na rynku kolekcjonerskim, a spodziewając się wizyty policjantów zatopili „fanty" w jeziorze w województwie śląskim. Wkrótce potem zostali zatrzymani przez małopolskich policjantów a zatopione przedmioty zostały odzyskane – policyjni płetwonurkowie wyłowili z jeziora m.in. cenne egzemplarze broni kolekcjonerskiej i białej broni. Odzyskane zostały także inne przedmioty – monety, drogie markowe zegarki i pieniądze.
Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Źródło: tv.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA