fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Przewaga Wall Street nad BRIC największa w historii

Jeszcze nigdy akcje spółek amerykańskich nie były tak bardzo faworyzowane kosztem walorów notowanych na giełdach BRIC (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny), tak jak dzieje się to obecnie. Przepływy kapitału i wskaźniki zmienności pokazują, że inwestorzy instytucjonalni coraz bardziej cenią sobie względne bezpieczeństwo w USA.
W tym roku do funduszy ETF akcji amerykańskich napłynęło około 95 miliardów dolarów, wynika z danych Bloomberga.  Z ETF grających na rynkach wschodzących wycofano natomiast 8,4 miliarda dolarów. Wskaźnik cena/zysk dla indeksu Standard&Poor's500  wynosi 16 i jest o 70 proc. wyżej niż w przypadku MSCI Emerging Markets Index. Jednocześnie z pomiaru zmienności cen wynika, że rynek amerykański jest pod tym względem najspokojniejszy od ponad sześciu lat w porównaniu z parkietami Brazylii, Rosji, Indii i Chin.
Gotówka wypływa z ETF inwestujących na rynkach wschodzących w najszybszym tempie od kiedy gromadzone są takie informacje, a byczo nastawieni inwestorzy wskazują, że bezprecedensowy  trzeci rok wyższego tempa wzrostu zysków spółek amerykańskich  będzie wspierał Standard&Poor's500 nawet jeśli Rezerwa Federalna zacznie ograniczać stymulowanie gospodarki. Z kolei na rzecz rynków wschodzących mają przemawiać najniższe wyceny od czterech lat, co powinno spowodować przypływ pieniędzy do ETF wyspecjalizowanych w tego rodzaju inwestycjach.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA