fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Oświadczenie Prezydium NRA w sprawie adw. Rafała Rogalskiego

Oświadczenie biura prasowego NRA w sprawie pisma adw. Rafała Rogalskiego
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
9 sierpnia 2013 r. Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej wydało oświadczenie w sprawie publicznych zachowań i wypowiedzi adwokata Rafała Rogalskiego.
- Adwokatura od zawsze broniła i będzie bronić tajemnicy adwokackiej. Jest ona bowiem gwarancją przestrzegania praw człowieka i jest elementem niezawisłego wymiaru sprawiedliwości. Kto nie rozumie istoty tajemnicy adwokackiej, nie powinien wykonywać tego zawodu - czytamy w oświadczeniu NRA wydanym w związku z pismami adw. Rafała Rogalskiego, w których odnosi się on do stanowiska przedstawicieli władz adwokatury w sprawie jego publicznych zachowań i wypowiedzi komentujących niektóre aspekty śledztwa smoleńskiego po wygaśnięciu pełnomocnictwa od jednego z jego mocodawców.
- Wspomniane pisma i zawarte w nich żądania pod adresem przedstawicieli władz adwokatury stanowią bezprecedensowy atak adwokata na najwyższe, statutowe organy samorządu adwokackiego, wybrane w demokratycznych wyborach. Godzą w zasady jakimi kierowali się członkowie adwokatury przez 95 lat jej istnienia - podkreśla Prezydium.
- Działania te stoją w sprzeczności z § 61 Kodeksu Etyki Adwokackiej. Naruszają także § 16 tego Kodeksu poprzez zagrożenie postępowaniem karnym kierowane wobec Prezesa NRA i Rzecznika Dyscyplinarnego NRA - dodaje.
Zdaniem NRA, przejawem nierespektowania podstawowych zasad etyki zawodowej są także wypowiedzi adw. Rafała Rogalskiego pod adresem Prezesa NRA i Rzecznika Dyscyplinarnego NRA, ostatnio formułowane przez niego publicznie za pośrednictwem mediów elektronicznych.
Dlatego Prezydium NRA wzywa adw. Rafała Rogalskiego do zaprzestania zachowań niegodnych adwokata.
Źródło: www.adwokatura.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA