fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia i odszkodowania

Ubezpieczenia dla kierowcy, pasażera i pieszego

Ewa Szopińska , agent mocno pomocny PZU
Wypadki drogowe są wpisane w naszą codzienność. Jak pokazują statystyki, w Polsce w ciągu roku w wypadkach drogowych ginie niemal 4 tysiące osób, a dziesięciokrotnie więcej jest rannych. Na 100 wypadków ginie 10 osób – to najwyższy wskaźnik śmiertelności w wypadkach drogowych w Unii Europejskiej. Przyczyn jest wiele, a głównymi są m.in. nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wyprzedzanie oraz prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.
Skutki? Najłagodniejsze to obicia, stłuczenia oraz rozbite samochody. Niestety, zazwyczaj są one o wiele gorsze – śmierć, kalectwo oraz życie ze świadomością, że zabiliśmy niewinne osoby. Niestety, nie ma możliwości zniwelowania ryzyka wypadku do zera, ale możemy zabezpieczyć się, zanim on nastąpi.
Ubezpieczenie na życie na wypadek śmierci w wypadku komunikacyjnym jest przeznaczone dla każdego uczestnika ruchu drogowego, niezależnie od tego, czy jest kierowcą, pasażerem czy też pieszym. Polisa w PZU zapewnia bezpieczeństwo finansowe pozwalające rodzinie ubezpieczonego utrzymać dotychczasowy standard życia. Gwarantowana suma odszkodowania jest praktycznie nieograniczona, a niezmienna przez cały okres trwania polisy składka – wyjątkowo niska.
Ubezpieczenie zapewnia ochronę na całym świecie przez 24 godziny na dobę. Dodatkowo jest możliwość ubezpieczenia się na wypadek trwałego inwalidztwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem. Ubezpieczenie zabezpiecza środki na dalsze leczenie, rehabilitację, profesjonalną opiekę lekarską lub dostosowanie mieszkania (domu) do nowych potrzeb osoby niepełnosprawnej.
Decydując się na polisę na życie, warto to dokładnie przemyśleć. Nikt z nas nie wie, co go może czekać w przyszłości, nie jesteśmy też w stanie zabezpieczyć się przed wszystkimi zdarzeniami. Mamy natomiast wpływ na teraźniejszość i na decyzje, które podejmujemy. Zastanawiając się nad sensem posiadania i zakresem polisy na życie, warto pamiętać, że polisy nie kupuje się pieniędzmi, ale zdrowiem.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA