fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

VAT: Wartość materiałów przesądza o miejscu opodatkowania

Gdzie opodatkować czynności polegające na wykańczaniu, laminowaniu, materiałów włókienniczych, które wykonywała polska spółka na rzecz kontrahenta z Wielkiej Brytanii?
www.sxc.hu
Jeśli materiały zużyte do przetworzenia rzeczy należących do zleceniodawcy są droższe niż ten majątek, świadczenie jest usługą, a nie dostawą.
Ustalenie kraju, w którym opodatkowana jest transakcja, niekiedy zależy od tego, czy jest ona dostawą towarów czy świadczeniem usług. Izba Skarbowa w Łodzi w niedawnej interpretacji  uznała, że w przypadku świadczenia usług na ruchomym majątku rzeczowym za decydujące należy uznać kryterium wartości użytych materiałów do wytworzenia nowych produktów (nr IPTPP2/443-338/13-2/KW).Polska spółka wykonywała na rzecz kontrahenta z Wielkiej Brytanii czynności polegające na wykańczaniu, laminowaniu, materiałów włókienniczych.Proces zakłada nabycie przez przedsiębiorcę z Wielkiej Brytanii materiałów w Polsce, u polskiego producenta. Towary te są dostarczane do polskiej spółki, która przy użyciu nabytych przez siebie towarów – pianki służącej jako klej i cienkiej dzianiny – wytwarza produkt końcowy. Towary, które są poddawane procesowi laminowania przez cały czas, kiedy znajdują się w posiadaniu polskiej firmy, są własnością podatnika VAT z Wielkiej Brytani...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA