fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Przetargi z piaseczyńskiego starostwa pod lupą CBA

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do starostwa w podwarszawskim Piasecznie – ustaliła rp.pl. Badają przetargi przeprowadzane przez ten urząd.
Jak informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA, agenci weszli do starostwa 1 sierpnia.
- Rozpoczęliśmy tam kontrolę, która obejmuje prowadzenie wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących udzielania zamówień publicznych – tłumaczy Dobrzyński. Jakie dokładnie przetargi bada CBA? Tego rzecznik nie chciał ujawnić.
Zdradził jedynie, że kontrola obejmuje lata 2008-2013. - Agenci CBA zwrócili się do starostwa o przygotowanie dokumentów niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia kontroli – dodaje Dobrzyński.
Działania CBA jak mówi nam jeden z urzędników starostwa „wywołały popłoch". – Kilka ważnych osób poszło na zwolnienie – dodaje nasz rozmówca. Kontrola w Piasecznie ma potrwać do początku listopada.
Tymczasem starostwo w Piasecznie, zaprzecza by kontrola CBA wywołała w urzędzie popłoch. Od  jej rozpoczęcia do dzisiaj na zwolnieniu lekarskim przebywa pięć osób (ze stanowisk pomocy administracyjnej, podinspektorów i inspektorów). - Żadna z nich, ze względu na zakres kompetencji, nie ma żadnej styczności z przedmiotem kontroli CBA -tłumaczy rp.pl Danuta J. Samek, ze starostwa w Piasecznie. Dodaje, że urząd pracuje w codziennym, normalnym trybie, bez jakichkolwiek utrudnień dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA