fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie z rynku

Kto kupuje gotowe lokale

Marcin Antczak, wiceprezes FB ANTCZAK
Archiwum
Decydując się na mieszkanie na wczesnym etapie budowy możemy wybrać lokal o najlepszym układzie, z najciekawszym widokiem czy największym tarasem.
Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak:

Rynki regionalne różnią się strukturą sprzedaży od największych metropolii. Przykładowo w Kaliszu ceny mieszkań są widocznie niższe niż w Poznaniu czy Warszawie. Dlatego klienci zdecydowanie częściej decydują się na zakup większych mieszkań. Sprzyjają temu także ostatnie decyzje RPP, która regularnie obniża stopy procentowe, wpływając na spadek oprocentowania kredytów.

W ostatnim etapie naszego osiedla Panorama Park pod Kaliszem najszybciej sprzedawały się mieszkania trzypokojowe o powierzchni 72 mkw. Klienci zainteresowani mieszkaniami  większymi niż dwupokojowe podejmują decyzje o zakupie już na etapie budowy przede wszystkim dlatego, że duże mieszkania stanowią nie więcej niż 35 proc. inwestycji.

Decydując się na mieszkania na wczesnym etapie budowy możemy wybrać te o najlepszym układzie, z najciekawszym widokiem, czy największym tarasem. Dodatkowo mamy wtedy możliwość modyfikacji układu przestrzeni dzięki rozlokowaniu ścian działowych według naszego własnego projektu.

Na lokalnych rynkach proporcje zakupowe rozkładają się praktycznie po równo. Połowa mieszkań sprzedawana jest już na etapie budowy (25 proc. na etapie fundamentów i 25 proc. pod koniec budowy). 

Gotowe mieszkania chętniej kupują osoby, którym zależy na szybkim wprowadzeniu się, a także ci, dla których jest to pierwsza nieruchomość. Także dlatego, że mogą zobaczyć układ przestrzenny i łatwiej jest im wyobrazić sobie przyszłą aranżację wnętrz oraz otoczenie budynku.

Inaczej wygląda sytuacja na osiedlach wieloetapowych. W pierwszym etapie zwykle sprzedaje się więcej gotowych mieszkań. Natomiast przy kolejnych budynkach, klienci chętniej kupują mieszkania już na etapie budowy.


Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA