fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Nerwowy piątek na Wall Street

Bloomberg
Piątek był dość nerwowy na Wall Street po rozczarowujących wynikach Google i Microsoftu. Dow Jones i Nasdaq zanotowały spadek, ale S&P500 zakończył dzień na zielono.
Dow Jones spadł o 0,03 procent a NASDAQ spadł o 0,66 procent, natomiast S&P500 wzrósł o 0,16 procent, ustanawiając kolejny rekord.
Inwestorzy skupili się na wynikach 103 spółek, które prezentowały wyniki kwartalne. 72 procent z nich przebiło prognozy analityków odnośnie zysków, a 53 proc. przebiło je odnośnie sprzedaży. Jednak najmocniej rozczarowały wyniki dwóch gigantów sektora technologicznego: Google i Microsoft. Wycena tej drugiej firmy w ciągu dnia zniżkowała nawet o 12 procent. Zdaniem analityków słabe wyniki sprzedażowe, to wynik spadku popytu na komputery działające pod systemem Windows. Natomiast Google zaszkodził spadek średnich cen reklam mobilnych, aczkolwiek Google osiągnął wynik z dolnych widełek przedziału oczekiwanego przez analityków.
Dużym powodzeniem cieszyły się natomiast papiery General Electric, które zyskały 5 procent oraz aktywa Schlumberger, firmy, która zajmuje się obsługą pół naftowych – wzrosły o 5,9 procent.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA