Sądownictwo

Dubieniecki donosi na paparazzi. Zarzuca im stalking

Marcin Dubieniecki (z prawej) i Marta Kaczyńska
Fotorzepa, Piotr Guzik PG Piotr Guzik
Marcin Dubieniecki, mąż Marty Kaczyńskiej, złożył do prokuratury doniesienie na dziennikarzy. Zarzuca im nękanie jego oraz rodziny – dowiedziało się TVP Info. Prokuratura wszczęła śledztwo.
– Nie będę ujawniał treści zawiadomienia, ale takie zawiadomienie zostało złożone i jest w tej sprawie prowadzone dochodzenie przeciwko „pseudo paparazzi" – powiedział Marcin Dubieniecki.
– Możemy potwierdzić tyle, że dnia 11 lipca 2013 roku do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wpłynął wniosek Prokuratury Rejonowej w Sopocie o wyłączenie postępowania, które pierwotnie toczyło się w tamtejszej prokuraturze, z zawiadomienia Marcina Dubieneckiego, dotyczące przestępstwa stalkingu, nękania jego osoby, małżonki oraz dzieci – poinformowała prok. Agnieszka Gładowska. Sprawcami stalkingu mają być fotoreporterzy. Prokuratura i poszkodowani nie chcą ujawniać ich nazwisk. Jak powiedział Marcin Dubieniecki – nękanie trwa już od wielu miesięcy.
Doniesienie o popełnieniu przestępstwa wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Sopocie. 20 czerwca wszczęto w tej sprawie postępowanie. Później sprawa trafiła do Prokuratura Okręgowej w Gdańsku, a dziś została odesłana do Prokuratury Rejonowej w Gdyni.
Źródło: TVP Info

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL