fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fundusze Europejskie

Ostatni konkurs o e-dotacje

Od dziś do 19 lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości po raz ostatni w okresie 2007-2013 przyjmuje wnioski od przedsiębiorców o granty na nowe projekty internetowe.
sxc.hu
Od 8 do 19 lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości po raz ostatni w okresie 2007-2013 przyjmuje wnioski od przedsiębiorców o granty na nowe projekty internetowe
Chodzi o dobrze znane, szczególnie wśród młodych przedsiębiorców, dotacje z programu „Innowacyjna gospodarka" na nowe projekty internetowe polegające na przygotowaniu i świadczeniu co najmniej jednej usługi drogą elektroniczną. Budżet ostatniego konkursu organizowanego przez PARP to 49 mln zł.
Tak jak i podczas poprzedniego tegorocznego naboru o dofinansowanie mogą ubiegać się dwie grupy mikro i małych przedsiębiorców. W pierwszym przypadku chodzi o firmy, które działają nie dłużej niż rok. W drugim o te działające dłużej niż rok, ale krócej niż dwa lata tyle że muszą to być firmy z województw: dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Z ogólnej puli 28 mln zł przeznaczono dla pierwszej grupy i 21 mln zł dla drugiej. Agencja zaznacza jednak, że jeżeli wartość rekomendowanego wsparcia dla jednej z grup przedsiębiorców przekroczy zaplanowaną dla niej kwotę będzie możliwe wykorzystanie pieniędzy z łącznego budżetu konkursu.
Tak jak ostatnio e-dotacje podzielono na dwa rodzaje. Pierwszym są granty do 80 tys. zł na projekty realizowane przez młodych przedsiębiorców mających do 27 lat w roku złożenia wniosku o dofinansowanie, a drugim dotacje do 600 tys. zł dla pozostałych przedsiębiorców. W pierwszym przypadku intensywność pomocy finansowej może wynieść do 85 proc. wydatków kwalifikowalnych, a w drugim do 70 proc.
Do końca maja br. PARP podpisała 2197 umów o dotacje na nowe projekty internetowe. Łącznie dofinansowano je kwotą 1,23 mld zł, z czego agencja wypłaciła przedsiębiorcom 856 mln zł. Z pieniędzy z „Innowacyjnej gospodarki" dofinansowano m.in. serwis Audioteka.pl (największy polski serwis do słuchania audiobooków - książek w formacie mp3), wyszukiwarkę JakDojade.pl (wyszukuje połączenia komunikacji miejskiej w ośmiu dużych polskich miastach) czy interaktywny kurs języka angielskiego dla przedszkolaków dostępny pod adresem www.zosiaikevin.pl.
Więcej o e-dotacjach (działanie 8.1 programu „Innowacyjna gospodarka") można dowiedzieć się na platformie „Wspieramy e-Biznes - web.gov.pl" utworzonej przez PARP. Agencja promuje na niej tworzenie w firmach nowych, innowacyjnych e-usług oraz innowacyjnych rozwiązań typu B2B (business to business). Platforma jest dostępna pod adresem www.web.gov.pl. Można na niej znaleźć m.in. przykłady już dofinansowanych e-biznesów czy relacje ze spotkań informacyjnych poświęconych e-dotacjom.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA