fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatki

Nie ma PIT od drobnych prezentów na festynie

Fotorzepa, Michał Sadowski MS Michał Sadowski
Promocyjne prezenty nie są opodatkowane, jeśli ich wartość nie przekracza 200 zł.
Potwierdziła to Izba Skarbowa w Łodzi w interpretacji nr IPTPB1/415-151/13-5/MAP. Wystąpiła o nią gmina, która zorganizowała festyn z okazji Dnia Kobiet. W czasie zabawy burmistrz wręczał przybyłym paniom (z wyłączeniem kobiet zatrudnionych w urzędzie) upominki. Gmina szacuje, że wartość jednorazowego prezentu nie przekracza 200 zł. Upominki zostały ufundowane przez sponsorów, informacja o nich jest podawana na imprezie.
Gmina zapytała o opodatkowanie przekazywanych gadżetów. Jej zdaniem można w tej sytuacji skorzystać ze zwolnienia podatkowego przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT. Pozwala on nie płacić daniny od upominków promocyjno-reklamowych, których wartość nie przekracza 200 zł. We wniosku o interpretację argumentowano, że przekazywanie prezentów związane jest z działaniami promującymi gminę, a ich wartość mieści się w limicie.
Fiskus zgodził się z tym stanowiskiem. Przypomniał, że w praktyce zwolnienie ma zastosowanie do nieodpłatnych świadczeń otrzymywanych w ramach akcji promocyjno-reklamowych, w czasie których wręcza się drobne gadżety reklamowe i promocyjne (np. kalendarze). Potwierdził, że upominki nie będą opodatkowane, a gmina nie musi wystawiać beneficjentkom informacji PIT-8C.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA