fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

T-Mobile bliski przejęcia GTS Central Europe

Bloomberg
Mateusz Pawlak
Robert Mazurek
Deutsche Telekom, który w Polsce jest właścicielem sieci komórkowej T-Mobile jest bliski przejęcia działającej w pięciu krajach regionu firmy GTS Central Europe
Jak informuje Reuters Deutsche Telekom, który w Polsce jest właścicielem sieci komórkowej T-Mobile jest bliski przejęcia działającej w pięciu krajach regionu firmy GTS Central Europe.
GTS Central Europe świadczy usługi telekomunikacyjne dla klientów biznesowych. Główną siedzibę ma w Polsce. Działa też na rynkach czeskim, słowackim, węgierskim i rumuńskim. W 2012 roku przychody grupy wyniosły 387 milionów euro, a zysk EBITDA 103 miliony euro. Pod koniec maja Wall Street Journal Deutschland napisał, że Deutsche Telekom rozważa zakup firmy za 600 milionów euro.
- Transakcja prawdopodobnie zostanie sfinalizowana w ciągu kilku tygodni. Wszystko zależy od negocjacji dotyczących ceny - powiedziała osoba zbliżona do sprawy, chcąca zachować anonimowość.
- Deutsche Telekom kończy due diligence w GTS. Najbardziej interesuje go Słowacja i Czechy, trochę mniej rynek polski - powiedziała inna osoba.
Należący do Deutsche Telekom T-Mobile w Polsce jest jednym z trzech dużych operatorów sieci telefonii komórkowej. Według jego strony internetowej ma w swojej sieci zarejestrowanych 16,04 miliona kart SIM.
GTS CE to spółka portfelowa funduszu private equity Innova Capital. Krzysztof Krawczyk, zarządzający projektem partner w funduszu nie był dostępny by udzielić komentarza. Komentarza Deutsche Telekom również nie udało się uzyskać.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA