19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 08.05.2019 12:30 Publikacja: 08.05.2019 12:30
Pełna wiedza o pojazdach w trasie pozwala menedżerom np. planować serwis
Foto: AdobeStock
Innowacyjne rozwiązania w transporcie mogą usprawnić jego organizację, a przede wszystkim sposób zarządzania pojazdami. Szczególną rolę ma do odegrania telematyka, pod którą kryją się kompleksowe systemy zarządzania flotą samochodową: od nawigacji GPS, po urządzenia podłączane do komputera pokładowego. Pierwsze rozwiązania telematyczne pokazały się już wiele lat temu, ale dopiero od niedawna ich popularność zaczęła szybko rosnąć.
Przedsiębiorcy z branży transportowej decydujący się na wykorzystanie telematyki mogą poprawić bezpieczeństwo pracy kierowców. Ograniczają pomyłki lokalizacyjne i oszczędzają na kosztach: ocenia się, że zainstalowanie urządzeń telemetrycznych może obniżyć nakłady na zakup paliwa w parku pojazdów nawet o 30 proc.
Rynek magazynowy jest w fazie stabilizacji po bardzo intensywnych zmianach w ciągu ostatnich lat. Perspektywy rozwoju są dobre.
Co piąty przedstawiciel branży mówi o złej i bardzo złej kondycji finansowej w ostatnim kwartale tego roku.
Roboty wspierające pracowników fizycznych, pompy ciepła, panele solarne. Technologie i zielone rozwiązania zapewniają przewagi konkurencyjne.
Prawie 0,8 mld euro ulokowano w nieruchomościach logistyczno-przemysłowych w Polsce od początku roku. Na rynku pojawili się nowi gracze.
Cały sektor zmaga się z wieloma wyzwaniami, a problemy jednych wpływają niestety na kondycję drugich, bo TSL to łańcuch naczyń połączonych.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W ciągu tygodnia nad Ukrainą strącono ok. 400 celów powietrznych różnego typu.
Ogromne straty koncernu, utrata najważniejszych i najbardziej zyskownych rynków i rosnące zadłużenie odcisną się na żyjącej w luksusie armii pracowników centrali Gazpromu. Efekt? 46 proc. kadry straci pracę.
Jeśli jedną ręką władza zamierza dobić sądownictwo weryfikacją statusu jednej trzeciej sędziów z powodu wadliwego procesu powołania, a drugą macha na pociągnięcie do odpowiedzialności osoby podejrzewanej o popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości, to chyba coś jest nie tak.
Polska premiera dokumentu „Becoming Led Zeppelin” odbędzie się w lutym. Na razie to jedyna okazja, by zobaczyć razem żyjącym członków zespołu oraz Johna Bonhama w niepublikowanym wywiadzie.
Ryanair wzywa do ograniczenia liczby drinków sprzedawanych pasażerom oczekującym na samolot na lotniskach. Powód? Awanturujący się podczas lotu pasażerowie to utrapienie linii lotniczych.
Prokuratura w Berlinie przekazała do Polski akta śledztwa w sprawie próby sprzedaży na aukcji w Grisebach akwareli Wassilego Kandinskiego, która została skradziona z Muzeum Narodowego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas