fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Szczepionki zabijają czy ratują? Oto racje obu stron

123RF
Szczepionek boją się tylko ci, którzy nie wiedzą, jak funkcjonuje ludzki organizm, uważa epidemiolog. A neurobiolog na to: Zatrucia lekami i szczepionkami to dziś trzecia po chorobach serca i nowotworach przyczyna zgonów w Stanach i w innych krajach rozwiniętych. Przypominamy dwugłos, opublikowany na stronach Plusa Minusa w 2014 roku

Zatrute igły

Plus Minus: „Gdy chcesz się pozbyć dziadka, kup mu szczepionkę na grypę" – prawda czy fałsz?

Prof. Maria Dorota Majewska: Prawda. Amerykańskie statystyki jasno pokazują, że umieralność na grypę zaczęła wzrastać w połowie lat 80., co zbiegło się z rozpowszechnieniem szczepień przeciw tej chorobie. A najwięcej umiera po nich właśnie osób starszych. Zresztą zatrucia lekami i szczepionkami to dziś trzecia po chorobach serca i nowotworach przyczyna zgonów w Stanach i w innych krajach rozwiniętych.

Czytaj więcej: Prof. Majewska: Szczepionki zabijają

Szczepmy się na co się da

Plus Minus: Szczepi się pan na grypę?

Prof. Andrzej Zieliński: Co roku. Warto, bo nawet jeśli człowiek zachoruje, przechodzi ją wtedy lżej. A w moim wieku na grypę się umiera.

Szkoda, bo ponoć funduje pan sobie w ten sposób chorobę Alzheimera i przedwczesną demencję z winy metali ciężkich, dodawanych do szczepionek jako konserwanty.

Musi pani posiadać jakąś wiedzę tajemną, bo nigdy nie słyszałem o badaniach, które jakkolwiek wiązałyby te choroby ze szczepieniem na grypę.

Czytaj więcej: Prof. Zieliński: Szczepmy się

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA