fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Konkurs Kryształowe Pióra: Wyróżnienie dla redaktorki „Rzeczpospolitej”

Wyróżnienie dla dziennikarzy w kategorii „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby” wręczył Małgorzacie Kaferskiej-Łysek prof. dr hab. med. Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych w Warszawie.
materiały prasowe
W tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra wyróżnienie w kategorii „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby” otrzymała m.in. Małgorzata Kaferska-Łysek z „Rzeczpospolitej”. Jury doceniło jej wywiad z profesorem Krzysztofem Strojkiem, konsultantem krajowym w dziedzinie diabetologii, „Warto się odchudzać: Kłódka na lodówkę i więcej spacerów”.

W tym roku pierwszą nagrodę oraz statuetkę Kryształowego Pióra otrzymało 8 dziennikarzy w czterech kategoriach. Jury przyznało także 15 wyróżnień. Uroczystsze ogłoszenie laureatów oraz wręczenie nagród odbyło się 13 czerwca 2019 roku w warszawskim Hotelu Bristol.

Wyróżniony w kategorii „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby” artykuł naszej dziennikarki ukazał się na łamach Rzeczpospolitej w styczniu tego roku, w ramach akcji społecznej „Rz” #zmierzcukier.  

– „Kłódka na lodówkę i więcej spacerów” to słowa profesora Krzysztofa Strojka i jednocześnie najprostsza wskazówka dla wszystkich, którzy chcą uniknąć cukrzycy – mówi Małgorzata Kaferska-Łysek. – Profesor nie owija w bawełnę – cukrzyca typu 2 to jedna z tych chorób, na które sami pracujemy. Dobra wiadomość jest taka, że – przynajmniej na pewnym etapie – sami również możemy zahamować jej rozwój. Proste zmiany w stylu życia sprawdzają się najlepiej i myślę, że zwrócenie na ten fakt uwagi zostało docenione przez jury konkursu – dodaje.

Najwyższe uznanie jury oraz I nagrodę w kategorii „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby” otrzymały redaktor Katarzyna Bosacka za materiał opublikowany telewizji TVN Style pt.: "Co nas truje: Cukier" oraz redaktor Ewa Tomkowska z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: "Nawet mi nie powiedzieli, że choruję, a dla mnie mówienie o cukrzycy stało się misją".

Jury, obok redaktor „Rzeczpospolitej”, wyróżniło  także: redaktor Ewę Podolską z radia TOK FM za audycję pt.: „ABC Cukrzycy. Cukrzyca, a ciąża”, redaktor Katarzynę Pinkosz z portalu diabetologiawpolsce.pl za artykuł pt.: „Jak okulista z diabetologiem” oraz redaktora Pawła Kowalczyka z radia Złote Przeboje za audycję radiową pt.: „Co Ty wiesz o cukrzycy”.

W jury oceniającym prace w tej kategorii znaleźli się: prof. dr hab. med. Leszek Czupryniak - kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych w Warszawie, redaktor Katarzyna Koper z portalu wszystkoconajwazniejsze.pl i redaktor Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska z portalu prawo.pl - laureatki ubiegłej edycji konkursu oraz Katarzyna Urbańska (Servier Polska).

Ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy Kryształowe Pióra jest organizowany już od 13 lat. Jego ideą jest wyróżnienie dziennikarzy, których praca przyczynia się do budowania społecznej świadomości na temat zagrożeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, depresja, nowotwór oraz cukrzyca, a także promowania postaw prozdrowotnych i ograniczania czynników ryzyka.

Konkurs „Kryształowe Pióra” jest organizowany przez firmę Servier Polska przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA