Reklama

Powietrze samo się nie oczyści - samorządy potrzebują wsparcia w walce ze smogiem

Rząd winę za brak działań zrzuca na samorządy. Te jednak bez wsparcia same sobie nie poradzą – twierdzi Związek Gmin Wiejskich.

Aktualizacja: 04.03.2021 18:26 Publikacja: 04.03.2021 07:08

Smog

Smog

Foto: AdobeStock

Minister klimatu i środowiska, odpowiadając na interpelację grupy posłów w sprawie stanu urządzeń do pomiarów natężenia szkodliwych pyłów w dymach, wyjaśnił, że do poprawy jakości powietrza może doprowadzić tylko kompleksowe działanie na wszystkich szczeblach. Przyznał, że Państwowy Monitoring Środowiska nie przeprowadza pomiarów emisji. Do kontroli, czym palimy w domowych piecach, nie są też uprawnione organy inspekcji ochrony środowiska. Kompetencje takie mają organy samorządowe.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Opinie Prawne
Jakub Sewerynik: O starszych braciach, czyli mury rosną
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Internet i prawo autorskie
Internetowe filmiki z dzikimi zwierzętami i ludźmi mogą być bardzo niebezpieczne
Służby mundurowe
W 2026 roku wojsko wezwie nawet 235 tys. osób. Kto jest na liście?
Nieruchomości
Będą ważne zmiany w prawie budowlanym? „Żółta kartka” zamiast blokady inwestycji
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Podatki
Ojciec zarządza pensją córki - co z podatkiem?
Materiał Promocyjny
Wiedza, która trafia w punkt. Prosto do Ciebie. Zamów już dziś!
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama