Za granicą

USA: dom tylko dla superbogatych

Bloomberg
Na rynek nieruchomości w USA trafi prawdopodobnie najdroższy dom świata. Luksusowa posiadłość znajduje się w Los Angeles i warta ma być 500 mln dolarów czyli niemal 1,8 mld złotych.

Dom znajduje się w Bel Air - najdroższej pod względem cen nieruchomości dzielnicy Los Angeles. Nieruchomości w Bel Air należą też do najdroższych w całych Stanach Zjednoczonych. Mieszkają tam m.in. aktorka Jennifer Aniston, miliarder Elon Musk, koszykarz Chris Paul, piosenkarka Joni Mitchel, a kiedyś także aktorka Elizabeth Taylor, Ronald i Nancy Reagan, reżyser Alfred Hitchcock i aktorzy Gregory Peck oraz Leonard Nimoy.

The One - tak nazywa się posiadłość w Bel Air - zostanie wystawiona na sprzedaż w połowie 2018 roku, ale już teraz wzbudza ogromne emocje. Dom powstaje na zlecenie dewelopera i producenta filmowego Nile Niamiego. Budowa rozpoczęła się w 2013 roku, a dom zaprojektował zanany architekt Paul McClean.

Cała posiadłość ma powierzchnię 9290 metrów kwadratowych i składać się będzie z głównego domu i dwóch mniejszych. Domy będą miały w sumie 20 sypialni, własną salę kinową, kręgielnię, basen, klub nocny, salon spa a główny budynek mają otaczać cztery baseny, które mają sprawiać wrażenie jakby dom unosił się na wodzie. W sumie na terenie posiadłości ma być siedem basenów.

W ogrodzie mają stanąć marmurowe fontanny, a w głównym domu ma być specjalny pokój o przeszklonych ścianach z widokiem na akwarium w którym mają pływać meduzy - całość ma być specjalnie podświetlona, tak by meduzy się świeciły.

Na terenie posiadłości ma być też podziemny garaż na 30 samochodów oraz piwnica na wina, w której będzie czekał na nowego właściciela solidny zapas butelek szampana Cristal

Posiadłość wzbudza nie tylko zachwyty. Mieszkańcy Bel Air uważają, że jest za duża i bardziej przypomina nieruchomość komercyjną niż prywatną siedzibę.

Dotychczas najdroższym domem w USA była posiadłość Chartwell, także w Bel Air, która trafiła na rynek za 350 mln dolarów czyli ponad 1,2 mld złotych. Nadal szuka właściciela.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL