fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Cztery wyspy na sprzedaż. Mini-archipelag dla kochających ciszę i spokój

privateislandsonline.com
Jedna prywatna wyspa, to marzenie wszystkich ceniących ciszę i spokój. Ale cały archipelag składający się z czterech wysp to już prawdziwy raj.

Wyspy Havers znajdują się w Georgian Bay - wielkiej zatoce jeziora Huron w kanadyjskim Ontario. W sumie mają powierzchnię niemal 69 tys. metrów kwadratowych.

Zostały wystawione na sprzedaż za 2,5 mln dolarów czyli ponad 9,2 mln złotych. Archipelag trafił na rynek nieruchomości pierwszy raz od 30 lat.

Wyspy składają się głównie ze skał i piasku. Na największej z nich znajduje się obszerny dom składający się z trzech sypialni, salonu połączonego z kuchnia i jadalnią oraz dużego tarasu z widokiem na jezioro Huron. Na wyspie jest też niewielka przystań. Drewniany dom ma powierzchnię niemal 200 metrów kwadratowych. Na wyspę można się dostać tylko za pomocą łodzi.

Dom zasilany jest całkowicie i wyłącznie z paneli fotowoltaicznych oraz awaryjnego generatora na gaz. Ma własny, certyfikowany system odprowadzania ścieków. Nowy właściciel kupując wyspy uzyska też prawo do wybudowania drugiego dużego domu oraz dwóch mniejszych domków gościnnych na największej wyspie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA