fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Apartament w budynku Zahy Hadid na Manhattanie na sprzedaż

materiały
Luksusowy, trzypiętrowy apartament znajduje się w ekskluzywnym budynku na Manhattanie. To jedyny apartamentowiec w Nowym Jorki, jaki zaprojektowała znana architektka Zaha Hadid.

Apartament trafił na rynek nieruchomości w 2017 roku z ceną 58,5 mln dolarów czyli niemal 222 mln złotych. Jednak jak na razie nie znalazł się nikt gotów go kupić w Tym roku cenę obniżono o 10 mln dolarów - do 48,75 mln dol. czyli niespełna 185 milionów złotych.

Luksusowy penthouse ma trzy poziomy i ponad tysiąc metrów kwadratowych powierzchni. Wszystkie trzy poziomy są ze sobą połączone spiralnymi, futurystycznymi schodami oraz windą. Apartament ma siedem sypialni, siedem łazienek, ogromny salon, gabinet a na ostatnim poziomie jest ogromny, 360-metrowy taras z widokiem na Nowy Jork.

Apartament znajduje się w budynku przy 520 West 28th Street, który znany jest jako Zaha Hadid Building. Budynek był jednym z ostatnich projektów Zahy Hadid przed jej niespodziewaną śmiercią w 2016 roku. W ultranowoczesnym budynku jest basen, ogród rzeźb, automatyczny garaż, sala kinowa z systemem 3D IMAX oraz centralny system klimatyzacji. Do dyspozycji mieszkańców jest też całodobowa usługa konsjerża.

Zaha Hadid zaprojektowała tylko dwa budynki mieszkalne w USA - luksusowy apartamentowiec na Manhattanie i kolejny luksusowy budynek w Miami - One Thousand Museum.

Urodzona w Bagdadzie Zaha Hadid była jedną z najbardziej znanych architektek świta. Jest autorką projektów realizowanych na całym świecie, m.in. fabryki samochodów BMW koło Lipska czy też przystanku tramwajowego w Strasburgu, który został nagrodzony prestiżową Nagrodą Miesa van der Rohe. Była pierwszą kobietą, która zdobyła w 2004 roku Nagrodę Pritzkera - nazywaną architektonicznym Noblem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA