fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Nikt nie chce kupić dawnej posiadłości Donalda Trumpa

materiały
Dom w którym Donald Trump zamieszkał z pierwszą żoną Ivana jest na sprzedaż. Nie ma na nią jednak chętnych, mimo solidnej przeceny.

Posiadłość znajdująca się w stanie Connecticut została wystawiona na sprzedaż za 38,5 mln dolarów czyli prawie 145 mln złotych. Pierwotnie posiadłość trafiła na rynek z zawrotną suma 54 mln dolarów czyli ponad 203 mln złotych.

Donald Trump kupił ja w latach 80. zeszłego wieku za 4 mln dolarów. Już po rozwodzie, w 1998 roku Ivana Trump sprzedała posiadłość obecnym właścicielom za 15 mln dolarów. W ramach ugody rozwodowej to właśnie Ivana zatrzymała posiadłość.

Obecni właściciele finansista Robert Steinberg i jego zona Suzanne usiłowali sprzedać posiadłość już w 2009 roku za 50 mln dolarów. Bez powodzenia. W 2014 wystawili ją z ceną 54 mln dolarów. i znów nie znalazł się chętny. W marcu tego roku znów trafiła na rynek - z znów z 54 mln dolarów.

Przepiękna, nadmorska posiadłość znajduje się w miejscowości Greenwich w stanie Connecticut i powierzchnie ponad 2 hektarów. Zabytkowy dom w stylu georgiańskim ma niezwykły widok na zatokę Long Island Sound oraz powierzchnię mieszkalną niemal 1900 metrów kwadratowych - w tym osiem sypialni, 13 łazienek, nowoczesną kuchnię, jadalnię, salę kinową, siłownię, basen zadaszony oraz basen w ogrodzie, w którym jest tez kort tenisowy, przystań, wspaniały trawnik oraz oddzielny domek dla gości. Jest tez garaż na pięć samochodów, mieszkanie dla pracowników

Obecni właściciele zlikwidowali wiele dekoracji wnętrz, które urządzali Trumpowie. Zlikwidowali miedzy innymi freski i szklane panele oraz pluszowe dywany znajdujące się na reprezentacyjnej klatce schodowej z podwójnymi, rotundowymi schodami. Pośrodku holu wciąż jednak wisi duży, kryształowy żyrandol.

Według amerykańskich mediów Ivana Trump użyła do wystroju domu tych samych materiałów i dekoracji, jakich użyła do zmiany wystroju Hotelu Plaza, który Trumpowie kupili w latach 80. zeszłego wieku.

Posiadłość powstała w 1939 roku dla Roberta Hillasa, prezesa nowojorskiej Super Heater Company.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA