fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Airbnb udostępni pracownikom brytyjskiej służby zdrowia pokoje za darmo

Fotorzepa/Urszula Lesman
Na platformie Airbnb w Wielkiej Brytanii ma się pojawić oferta darmowych pokoi dla pracowników służby zdrowia. Wszyscy zatrudnienie przez NHS (National Health Service) będą mogli w czasie przerwy w pracy odpocząć i się wyspać, bez konieczności dojeżdżania do domu.

W ramach tej specjalnej oferty Airbnb będzie dostępnych ponad 1500 obiektów - informuje agencja Reutera.

Od wybuchu pandemii koronawirusa system najmu krótkoterminowego na całym świecie niemal ustał. Wiele krajów zablokowało możliwość takiego najmu w obawie przed jeszcze większym rozprzestrzenianiem wirusa. W związku z tym wiele domów i mieszkań jest pustych, w tym także w centrum Londynu i innych brytyjskich miast. Użytkownicy platformy, udostępniający mieszkania do wynajęcia postanowili więc w ramach uznania dla ciężkiej pracy i poświecenia pracowników NHS udostępnić je im za darmo.

Czytaj także: Gwałtownie rośnie liczba ofiar epidemii w Wielkiej Brytanii

"Współpracując, możemy zapewnić pracownikom pierwszej linii walki z wirusem bezpłatne i wygodne miejsce pobytu, aby mogli kontynuować swoją trudną pracę" - napisał w oświadczeniu Patrick Robinson, przedstawiciel Airbnb.

Platforma udostępnia także mieszkania i domy pracownikom służby zdrowia w innych krajach, m.in. we Włoszech i we Francji, także nieodpłatnie. Airbnb szacuje, że z noclegów może skorzystać w sumie 100 tys. pracowników służby zdrowia, zmobilizowanych do walki z koronawirusem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA