fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Chcesz zostać właścicielem wyspy? Jest jedna na sprzedaż

Adobe Stock
Niewielka wyspa Isola delle Femmine znajduje się niedaleko Palermo i wciąż szuka właściciela.

Wyspa ma długość 500 metrów i szerokość ok 250. Do stałego lądu jest zaledwie 300 metrów. Jeszcze w zeszłym stuleciu wykorzystywana była jako baza przez okolicznych rybaków łowiących tuńczyki.

W średniowieczu wyspa była jednym z ufortyfikowanych punktów obronnych, chroniących Sycylię przed atakami saracenów.

Obecnie nikt na niej nie mieszka, poza licznymi królikami, myszami, jaszczurkami i owadami, a także wieloma gatunkami ptaków, w tym kormoranami i czaplami. Wyspa leży na terenie chronionego parku morskiego i jest dość popularnym miejscem do nurkowania i snorkelingu. W wodzie są nie tylko ryby, kraby i korale, ale także pozostałości po rzymskich i greckich statkach.

Centralnym punktem wyspy jest średniowieczna kamienna wieża, a właściwie jej ruiny.

Podczas II wojny światowej fortyfikacje na wyspie zostały zbombardowana przez amerykańską marynarkę, która wykorzystała je jako placówkę wojskową do patrolowania okolicy.

Obecnie Isola delle Femmine należy do arystokratycznej włoskiej rodziny, która usiłują ją sprzedać od kilku lat. Najpierw wyspę wystawiono na sprzedaż za 3,5 mln euro (około 15 mln złotych), ale nie znalazł się nikt chętny. Teraz można ją już kupić za 1,1 mln euro (ok 4,7 mln złotych).

Paola Pilo Bacci, właścicielka wyspy, powiedziała telewizji CNN, że Isola delle Femmine (Wyspa kobiet) należy do jej rodziny od XVII wieku, ale teraz coraz trudniej jest ją utrzymać. Poza tym od lat nikt z niej nie korzysta. Według obecnej właścicielki warto odbudować wieże, która jej rodzinie przez pokolenia służyła za dom wakacyjny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA