fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom z widokiem na szkockiego potwora na sprzedaż

materiały prasowe
Do kupienia jest dom nad brzegiem Loch Ness. Posiadłość znajduje się po "spokojnej" części jeziora, z dala od tłumów turystów wypatrujących Nessie.

Dom wystawiono na sprzeda za 490 tys funtów czyli niemal 2,5 mln złotych.

Cała posiadłość ma powierzchnię 0,44 hektara. Sam dom - zbudowany w latach 90 XIX wieku ma duży hol wejściowy, 8 sypialni, duży salon, jadalnię, kuchnię z pralnia i zapleczem gospodarczy oraz 9 łazienek oraz zimowy ogród zamieniony na salon.

W domu są oryginalne, działające kominki, duże okna z wykuszem, dywany w szkocki wzór oraz imponujące drewniane schody w holu oraz dębowe podłogi.

Obecnie w Foyers Bay House funkcjonuje pensjonat typu Bed & Breakfast. Jednak bardzo łatwo będzie zrobić z niego z powrotem tradycyjny dom dla dużej rodziny.

Mimo, że dom jest raczej na uboczu - muzeum Nessie znajduje się po drugiej stronie jeziora, to dobrze widać z niego Loch Ness. Otoczony jest lasem pełnym wiewiórek, kun leśnych, dzikich jeleni i ptaków.

Dom znajduje się we wsi Lower Foyers, na południowym brzegu Loch Ness. Jest tam mały sklep, kawiarnia, poczta, przychodnia, przedszkole oraz szkoła podstawowa. Większa miejscowość - Inverness jest oddalona od posiadłości o 30 km.

W najbliższej okolicy jest mnóstwo miejsca do spacerów, jazdy konnej. Można wybrać się na ryby albo przejażdżkę łodzią po jeziorze.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA