fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Kryjówka szkockiego Robin Hooda na sprzedaż

materiały prasowe
Przepiękny, romantyczny zamek w Szkocji został wystawiony na sprzedaż. Nowy właściciel nabędzie także prawa do połowu łososi w rzece na terenie posiadłości oraz ponad 32 hektarów ziemi.

Duchray Castle, znajdujący się w Stirlingshire, ma ciekawą historię. Zamek został prawdopodobnie zbudowany w 1509 roku przez Dormanda Makersane'a, który dostał te ziemie od szkockiego króla Jakuba IV. Początkowo miała tam stać tylko niewielka chata służąca za schronienie podczas królewskich polowań.

Potem przez wiele stuleci zamek należał do potężnego klanu Graham. Na początku XIX wieku zamek popadł w całkowitą ruinę, ale został odbudowany około 1825 roku.

W 1689 roku w zamku ukrywał się słynny Rob Roy MacGregor, szkocki Robin Hood i uczestnik powstania szkockiego przeciwko Wilhelmowi Orańskiemu. MacGregor - zwolennik obalonych Stuartów, był nie tylko żołnierzem, ale także rozbójnikiem łupiącym podróżnych. Podobnie jak wielu członków jego klanu, który w całości został wyjęty spod prawa i pozbawiony ziemi, trudnił się rozbojem, wymuszaniem okupów i kradzieżą bydła.

Obecni właściciele zamku Oliver i Frances Bigwood prowadzą w nim hotel. Zamek jest też popularnym miejscem na organizowanie wesel i uroczystości rodzinnych.

Zamek jest przepięknym przykładem późnogotyckiej architektury. Otoczony ogrodem oraz lasami jest idealnym miejscem do wypoczynku.

Duchray Castle został wystawiony na sprzedaż za 1,5 mln funtów czyli około 7 mln złotych.

W zamku jest 10 pokoi gościnnych - każdy z własną łazienką, sala śniadaniowa i jednocześnie jadalnia, duży salon dostępny dla gości. Zamek leży zaledwie 30 km od Glasgow.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA