Karl-Thomas Neumann: General Motors nie ma problemu z inwestowaniem w Opla

Na nasze szczęście GM nie ma problemu z inwestowaniem w Opla. To 5 mld dol., za które możemy te auta budować, bo stać nas na najnowocześniejsze technologie – mówi prezes Opla i General Motors Europe Karl-Thomas Neumann .

Publikacja: 14.03.2016 21:00

Karl-Thomas Neumann: General Motors nie ma problemu z inwestowaniem w Opla

Foto: Bloomberg, Ralph Orlowski Ralph Orlowski

Rz: Co chciałby pan powiedzieć pracownikom fabryk Opla w Polsce i Wielkiej Brytanii, którzy wyprodukowali Astrę – samochód roku 2016?

Że bez nich tego sukcesu by nie było. I że o oznacza również, że oddaliśmy produkcję Astry, naszego sztandarowego modelu Opla, w dobre ręce. Dla naszych pracowników jest to także sygnał, że Opel się zmienia i wybrał właściwą strategię. Ta strategia ma dwa podstawowe elementy. Po pierwsze, zredukowanie kosztów. Opel ma ogromne doświadczenie. I nie chodzi mi jedynie o cięcie kosztów pacy, ale i np. materiałów. Drugi element to ofensywa modelowa, dzięki której zwiększamy sprzedaż. Na nasze szczęście General Motors nie ma problemu z inwestowaniem w Opla – to 5 mld dol., za które możemy te auta budować, bo stać nas na najnowocześniejsze technologie. Oczywiście tytuł auta roku 2016 da nam mocny impuls, także w powiększaniu udziału rynkowego. Zresztą ten udział rósł w ubiegłym roku i rośnie od początku 2016. W styczniu i lutym mamy już ponad 10-procentowy wzrost. Więc to auto roku oznacza impuls nie tylko dla samej Astry, ale i dla całego Opla.

Pozostało 80% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Gospodarka wciąż w strefie cienia
Opinie Ekonomiczne
Piotr Skwirowski: Nie czarne, ale już ciemne chmury nad kredytobiorcami
Ekonomia
Marek Ratajczak: Czy trzeba umoralnić człowieka ekonomicznego
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Klęska władz monetarnych
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Sławiński: Przepis na stagnację