fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynajem

Ogromna kolejka po Mieszkanie+ w Gdyni

Fotorzepa
Na półmetku naboru lokatorów rządowych czynszówek w Gdyni jest już prawie 2 tys. wniosków. Na jedno mieszkanie przypada 11 chętnych.

Aż 86 proc. starających się o lokal w ramach programu Mieszkanie+ wybrało najem z dojściem do własności. Największą popularnością cieszą się mieszkania dwupokojowe - wnioskuje o nie 41 proc. osób - podaje PFR Nieruchomości. Wnioski można składać do 30 listopada.

- Zainteresowanie programem w Gdyni jest ogromne. W trzy tygodnie wpłynęło blisko 2 tys. wniosków, co oznacza, że na jedno mieszkanie przypada 11 chętnych - mówi Tomasz Górnicki, członek zarządu PFR Nieruchomości. - Ta skala pokazuje, że inwestycja w tej lokalizacji to dobra decyzja, a sam program Mieszkanie+ jest bardzo potrzebny - dodaje.

Decydującym kryterium jest spełnienie warunków finansowych. Lokator musi wykazać, że jest w stanie terminowo opłacać czynsz. Przyszli najemcy będą także weryfikowani w oparciu o kryteria społeczne, które określa uchwała rady miasta. Preferowani są najemcy z dziećmi, osoby, które ukończyły 65 lat, najemcy, których dotyczy problem niepełnosprawności, osoby płacące podatki w Gdyni oraz ci, którzy w niej na stałe zamieszkują.

Gdyńskie osiedle z plusem jest położone przy ul. Puszczyka w dzielnicy Kacze Buki, poza centrum. Inwestycja obejmuje sześć czterokondygnacyjnych budynków z 172 mieszkaniami - od kawalerek po lokale pięciopokojowe. Lokatorzy mogą decydować się albo na ich wynajem, albo na wynajem z dojściem do własności w różnych okresach - 15, 20, 25, 30 lat.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA