fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi Donalda Trumpa

AFP
Obraża, zaskakuje dziwnym zachowaniem, szokuje. Amerykański miliarder Donald Trump wzbudza wiele kontrowersji. Przypominamy najbardziej zaskakujące wypowiedzi polityka.
  • Donald Trump w połowie czerwca oskarżał emigrantów z Meksyku o sprowadzanie narkotyków i zwiększanie przestępczości w USA. – Meksykanie uderzają w naszą gospodarkę, nie są naszymi przyjaciółmi. Uwierzcie mi, zabijają naszą gospodarkę. USA stały się śmietnikiem problemów innych nacji - mówił. Po oskarżeniach o rasizm, współpracę z Trumpem zerwała telewizja NBC.

 

  • W lipcu Trump zarzucił senatorowi Johnowi McCainowi, który spędził pięć lat w niewoli podczas wojny w Wietnamie, że nie jest bohaterem wojennym. - Jest bohaterem, dlatego, że został pojmany. Lubię tych, którzy nie dali się złapać - mówił. Później Trump próbował łagodzić złe wrażenie na Twitterze, pisząc, że "złapani czy nie, wszyscy amerykańscy żołnierze są bohaterami”.

 

  • Amerykę zszokowała także wypowiedź prawnika Donalda Trumpa. Portal “The Daily Beast” przypomniał, że w 1989 roku dzisiejszy kandydat Republikanów został oskarżony o gwałt przez swoją żonę Ivanę. Prawnik pytany o tę sprawę powiedział, że “mąż nie może zgwałcić żony”, ze względu na to, że takiej sytuacji nie przewiduje prawo.

 

  • - Nasi rządzący są głupi. Nasi politycy są głupi. Meksykański rząd jest dużo mądrzejszy, dużo bardziej bystry, dużo sprytniejszy. Mamy ludzi w Waszyngtonie, którzy nie wiedzą co robią - mówił o amerykańskich rządzących kandydat na prezydenta Donald Trump.

 

  • W sierpniu Donald Trump nazwał Baracka Obamę twórcą Państwa Islamskiego.
    ISIS dziękuje prezydentowi Obamie. To ich twórca. A skorumpowana Hillary Clinton jest współtwórczynią - mówił.

 

  • W ujawnionej rozmowie z 2005 roku z gospodarzem telewizyjnego programu "Access Hollywood" Billym Bushem, Donald Trump opowiadał o swej agresywnej próbie uwiedzenia kobiety używając przy tym wulgarnych słów. Opowiada o tym, jak podrywał zamężną, niewymienioną z imienia i z nazwiska kobietę, chwaląc się, że "mocno się do niej dobierał”. Ujawniona rozmowa została nagrana w czasie, gdy Trump był żonaty z obecną żoną Melanią. Nie wiadomo, jednak kiedy miał miejsce opisywany w dyskusji epizod.

 

  • W lipcu Donald Trump powiedział także, że „jeśli Rosja zaatakuje kraje bałtyckie, zastanowi się, czy udzielić im pomocy”. Miało to miejsce dzień przed swoim wystąpieniem na konwencji w Cleveland, gdzie miał przedstawić Amerykanom wizję swojej prezydentury.

 

  • W 2015 roku Trump powiedział: „Skoro Hillary nie potrafi zaspokoić męża, to jakim cudem zaspokoi Amerykę?”.

Źródło: natemat.pl, wyborcza.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA