Reklama

Karczewski o wyborach w Warszawie: Mnie to burzy

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski pisząc na Twitterze o wynikach wyborów samorządowych w Warszawie, gdzie - jak wskazuje badanie exit poll - Rafał Trzaskowski uzyskał w I turze ponad 54 proc. głosów i wygrał z kandydatem Zjednoczonej Prawicy Patrykiem Jakim (30,9 proc.) przekonywał, że jego zdaniem w kampanii znacznie lepiej zaprezentował się Patryk Jaki.

Aktualizacja: 22.10.2018 07:19 Publikacja: 22.10.2018 00:11

Karczewski o wyborach w Warszawie: Mnie to burzy

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

arb

Karczewski porównał rywalizację Jakiego i Trzaskowskiego do rywalizacji łyżwiarzy figurowych.

"Minister Jaki wykonał bezbłędnie, perfekcyjnie Lutza, Loopa i Axla z czterema obrotami. Jego konkurent przewracał się i tłukł o lód" - ocenił Karczewski. 

Polacy wybrali. Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

Jednak - mimo, że przebieg rywalizacji wyglądał według Karczewskiego w ten sposób - "sędziowie mimo wszystko dali szóstki" konkurentowi Jakiego.

Reklama
Reklama

"Mnie to burzy, ale werdykt jest werdyktem" - podsumował Karczewski.

Sam Jaki, po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów pogratulował Trzaskowskiemu i przyznał, że "więcej nie dało się zrobić".

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Grzegorz Schetyna: Amerykanie nie chcą rozmawiać z prezydentem Karolem Nawrockim
Polityka
Zadośćuczynienie dla polskich ofiar wojny. Co proponowały Niemcy?
Polityka
Karol Nawrocki zawetował ustawę, za którą głosował Jarosław Kaczyński
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Polityka
Marcin Przydacz o zadośćuczynieniach od Niemiec: Donald Tusk chce przyjmować na siebie odpowiedzialność
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama