fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Trzaskowski wygrywa - do Sejmu wraca Marczułajtis

Jagna Marczułajtis otrzymuje zaświadczenie o wyborze na posła w 2011 roku, z rąk ówczesnego szefa PKW Stefana Jaworskiego
Fotorzepa/ Radek Pasterski
Jeśli potwierdzą się sondażowe wyniki wyborów w Warszawie i nowym prezydentem stolicy zostanie Rafał Trzaskowski, to jego miejsce w ławach poselskich zajmie Jagna Marczułajtis-Walczak, była polska snowboardzistka.

Jeżeli te wyniki się potwierdzą, Trzaskowski będzie musiał zrezygnować z zasiadania w Sejmie. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, funkcji wójta, burmistrza czy prezydenta miasta, nie można łączyć z mandatem posła i senatora.

W przypadku wygranej Trzaskowskiego marszałek Sejmu Marek Kuchciński na podstawie oficjalnej informacji Państwowej Komisji Wyborczej, będzie musiał zawiadomić kolejnego pod względem liczby głosów kandydata z tej samej listy okręgowej.

Trzaskowski w wyborach do Sejmu w 2015 roku startował z okręgu 13, obejmującego miasto Kraków oraz powiaty: krakowski, miechowski i olkuski. Polityka PO poparło 47 080 wyborców (najlepszy wynik na liście Platformy). Razem z nim do Sejmu weszło także czterech innych kandydatów PO.

Piąty kolejny wynik uzyskała Jagna Marczułajtis-Walczak, która była posłem na Sejm VII kadencji. W 2015 roku poparło ją 6899 wyborców.

Marczułajtis-Walczak to polska snowboardzistka, trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA