fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Wyniki wyborów do sejmiku w województwie podkarpackim - PiS gromi rywali

Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego
Fotorzepa/ Piotr Guzik
W województwie podkarpackim na Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do sejmiku oddano 52,25 proc. głosów, co oznacza, że partia Jarosława Kaczyńskiego będzie miała tam aż 25 radnych.

Państwowa Komisja Wyborcza we wtorek podała oficjalne wyniki z województwa podkarpackiego. Wybory do sejmiku wojewódzkiego wygrało tam Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując poparcie 52,25 proc. głosujących. Taki wynik oznacza, że PiS wprowadzi do sejmiku 25 radnych.

Swoich przedstawicieli będą miały także Koalicja Obywatelska i Polskiego Stronnictwo Ludowe. Sojusz Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej poparło 13,44 proc. wyborców, a ludowców - 11,88 proc. Ugrupowania te wprowadzą do sejmiku odpowiednio pięciu i trzech radnych.

Kolejne miejsca w wyborach zajęły Kukiz'15 (6,62 proc.) i SLD Lewica Razem (5,85 proc.), ale ugrupowania te nie uzyskały ani jednego mandatu.

Indywidualnie najlepszy wynik na Podkarpaciu uzyskał, od 2013 roku marszałek województwa. Swój głos oddało na niego 38 428 wyborców. Politycy PiS zajmują pięć czołowych miejsc w tym rankingu, dopiero szósty jest przedstawiciel innej partii - Dariusz Sobieraj z PSL.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA