fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Siemoniak: PSL ma ogromny problem

tv.rp.pl
- Władysław Kosiniak-Kamysz i kierownictwo PSL mają solidny materiał do przemyślenia - komentował w Onecie wyniki wyborów samorządowych wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak.

Zdaniem Siemoniaka wynik osiągnięty przez PSL w wyborach samorządowych "się nie obroni" (według wciąż jeszcze nieoficjalnych danych to ok. 13,6 proc.), a PSL powinien "współpracować z Koalicją Obywatelską".

Polityk PO ocenił, że PSL - jak wynika z analizy wyników w poszczególnych województwach - ma "ogromny problem", ponieważ partia ta straciła w większości sejmików co najmniej połowę mandatów.

Z kolei mówiąc o wyniku Koalicji Obywatelskiej Siemoniak stwierdził, że PO jest z niego zadowolona. - Rok temu w ciemno byśmy taki wynik kupowali - dodał (według sondażowych wyników PO zdobyło ok. 26,7 proc. głosów) w rozmowie z Onetem. Polityk przekonywał też, że głosy oddane w wyborach na Bezpartyjnych Samorządowców (ok. 6 proc.) w wyborach parlamentarnych, w których formacja ta nie startuje, będą głosami na PO.

Wiceprzewodniczący PO zapowiedział też starania o rozbudowanie Koalicji Obywatelskiej. Jako potencjalnych partnerów do rozmów o rozszerzeniu tego sojuszu wskazał SLD oraz PSL.

Polacy wybrali. Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA