fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Patryk Jaki porównał powstanie warszawskie do niedzielnych wyborów

Twitter/Patryk Jaki
Patryk Jaki ostatniego dnia kampanii przed wyborami samorządowymi spotkał się z wyborcami w Parku Praskim. - Warszawiacy podczas Powstania Warszawskiego mogli podjąć decyzję (...) My dzisiaj stoimy przed podobnym wyborem - powiedział kandydat na prezydenta stolicy.

O północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza przed niedzielnymi wyborami samorządowych. 

W ramach swojej kampanii Patryk Jaki zorganizował 36-godzinny maraton wyborczy - "36 impulsów w 36 godzin". Kampania wyborcza kandydata Prawa i Sprawiedliwości zakończy się przed północą na Placu Zamkowym.

Wieczorem Patryk Jaki spotkał się z wyborcami w Parku Praskim. W swoim wystąpieniu porównał niedzielne wybory samorządowe do powstania warszawskiego.

– Warszawa należała do najodważniejszych miast w Polsce. Warszawiacy, którzy podczas Powstania Warszawskiego mogli podjąć decyzję, zostajemy w domu, będziemy pilnowali, żeby tylko nam się nic nie stało, ale nie, masowo chwycili za broń. A wiecie państwo dlaczego masowo chwycili za broń? Dlatego, że kochali Warszawę, ale też dlatego, że zawsze chcieli stanąć w obronie bliźnich. Zawsze chcieli stanąć w obronie drugiego człowieka - mówił Jaki cytowany przez portal 300polityka.

- My dzisiaj stoimy przed podobnym wyborem. Chcemy wyrzucić układ Platformy Obywatelskiej na śmietnik - dodał.

Źródło: rp.pl/300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA