fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Sondaż: Trzaskowski odrabia dystans do Dudy. 3,4 pkt. proc. w tydzień

Fotorzepa/ Roman Bosiacki
Andrzej Duda uzyskał w sondażu IBRiS, przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski, poparcie 40,7 proc. ankietowanych, co oznaczałoby wygraną w pierwszej turze, ale jego przewaga nad Rafałem Trzaskowski, kandydatem Koalicji Obywatelskiej, zmalała o 3,4 pkt. proc. w tydzień.

W pierwszej turze Andrzej Duda uzyskałby 40,7 proc. poparcia, co oznacza spadek, w porównaniu z poprzednim badaniem, o 2 pkt. proc. Na drugim miejscu w sondażu znalazł się Rafał Trzaskowski z wynikiem 28,0 proc. (wzrost o 1,4 pkt. proc.).

Kandydat Koalicji Obywatelskiej ma już dużą przewagę nad resztą stawki. Trzeci Władysław Kosiniak Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, ma poparcie 9,7 proc. respondentów (wzrost w porównaniu z badaniem sprzed tygodnia o 2,5 pkt. proc.), czyli nieco ponad jedną trzecią poparcia Trzaskowskiego. 

Na dalszych miejscach znaleźli się Szymon Hołownia (7.8 proc., wzrost o 0,1 pkt. proc.), Krzysztof Bosak z Konfederacji (7,1 proc., wzrost o 0,2 pkt. proc.) oraz kandydat Lewicy Robert Biedroń (3,0 proc., spadek o 0,4 pkt. proc.). Wirtualna Polska, dla której przeprowadzono sondaż, nie przedstawiła wyników poparcia dla pięciu innych kandydatów w wyborach - Marka Jakubiaka, Mirosława Piotrowskiego, Pawła Tanajny, Waldemara Witkowskiego oraz Stanisława Żółtka.

3,6 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

IBRiS przeprowadził sondaż w dniach 12-13 czerwca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych osób metodą CATI.

Źródło: dorzeczy.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA