fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Gowin o zwrocie milionów dla Poczty: Tak zdecydował los

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Z dzisiejszej perspektywy nie powinno zajmować się kwestią rekompensat dla Poczty Polskiej. Powinniśmy wszyscy świętować, że wybory w Polsce okazały się demokratyczne, bezpieczne i wolne - powiedział w TVN24 lider Porozumienia Jarosław Gowin.

To opinia byłego wicepremiera o podjętej dziś w nocy przez Sejm poprawce, która umożliwi Poczcie Polskie wystąpienie o zwrot 70 mln zł, jakie ta instytucja zapłaciła za druk niewykorzystanych w maju kart wyborczych.

Mówiąc o tej poprawce, Gowin przypomniał, że był przeciwny majowym wyborom, ale dopóki data 10 maja nie została uchylona, musiały postępować wszystkie czynności zmierzające do organizacji elekcji.

- Stąd zlecenie dla Poczty Polskiej. Ona wykonała zlecenie, dlatego trzeba jej te środki zrekompensować - powiedział Gowin.

Były minister nauki dodał, że "z dzisiejszej perspektywy" w ogóle nie należy się sprawą rekompensaty dla Poczty Polskiej zajmować, a powinno się świętować, że"wybory w Polsce okazały się demokratyczne, bezpieczne i wolne.

Pytany o to, dlaczego rekompensata dla Poczty ma być wypłacona z publicznych pieniędzy, Gowin odparł, że "boli go, że te 70 milionów zostało wydanych nadaremno, ale tak rozstrzygnął za nas los, czyli pandemia"

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA