fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Sondaż SWPS: Hołownia i Trzaskowski pokonują Dudę w II turze

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Z badania przeprowadzonego przez Centrum Studiów nad Demokracją Uniwersytetu SWPS wynika, że Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski pokonaliby Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Uniwersytet SWPS od ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce sprawdza preferencje polityczne w naszym kraju. W dniach 28-29 maja przeprowadzono sondaż dotyczący wyborów prezydenckich.

W najnowszym badaniu ponownie spadło poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy. Wynosi ono obecnie 32 proc. (spadek o 3 pkt proc.).

Na drugim miejscu znalazł się kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. NA prezydenta Warszawy chce zagłosować 25 proc. ankietowanych (wzrost o 4 pkt proc.). 22 proc. deklaruje poparcie dla Szymona Hołowni (wzrost o 3 pkt proc.).

Pozostali kandydaci nie przekroczyli 10 proc. poparcia.

Z sondażu wynika, że Andrzej Duda w drugiej turze przegrałby zarówno z Szymonem Hołownią (61 - 39 proc.), jak i Rafałem Trzaskowskim (57 - 43 proc.)

W drugiej turze Rafał Trzaskowski mógłby przejąć większość głosów oddanych w pierwszej turze na Roberta Biedronia, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Szymona Hołowni i połowę głosów Krzysztofa Bosaka. Podobnie podział głosów wygląda w przypadku Szymona Hołowni.

Andrzej Duda w drugiej turze mógłby liczyć na poparcie części wyborców Krzysztofa Bosaka.

Źródło: Polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA