fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Zbiórka podpisów? Trzaskowski: Akcje oddolne i spontaniczne

Fotorzepa, Robert Gardziński
- Ja słyszałem o przeróżnych akcjach całkowicie oddolnych i spontanicznych, natomiast ja przez cały czas powtarzam: zbierać podpisy będzie można dopiero wtedy, kiedy będzie zarejestrowany komitet wyborczy - powiedział w Polsat News wiceszef PO Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i niezarejestrowany jeszcze kandydat KO w wyborach prezydenckich, pytany o zarzuty, że trwa nielegalna zbiórka podpisów pod jego kandydaturą.

Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości z dzielnicy Praga-Południe mają złożyć zawiadomienia do Państwowej Komisji Wyborczej i prokuratury w sprawie nielegalnej zbiórki podpisów pod kandydaturą prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego (PO) w wyborach prezydenckich. Portal TVP Info podał, że zbiórka była prowadzona w biurze rachunkowym prowadzonym przez radną KO z Pragi-Południe. W rozmowie z szefem klubu KO w stolicy radna zaprzeczyła, jakoby w jej biurze była prowadzona zbiórka podpisów.

Podpisy pod kandydaturami w wyborach prezydenckich mogą być zbierane dopiero po ogłoszeniu kalendarza wyborczego, co jeszcze nie nastąpiło.

"Słyszałem o przeróżnych akcjach całkowicie oddolnych"

Rafał Trzaskowski był w Polsat News pytany, czy ktoś z jego współpracowników zbiera podpisy, jak twierdzą politycy PiS.

- Zacząć od tego trzeba, że to jest niebywała wręcz hucpa, a mianowicie politycy, którzy chcieli doprowadzić wbrew prawu do niedemokratycznych i niebezpiecznych wyborów, minister Sasin, który zamiast zajmować się spółkami Skarbu Państwa, sytuacją na Śląsku - o co pytali mnie górnicy, kiedy byłem na Śląsku - przygotowywał wybory w sposób całkowicie niedemokratyczny, z pogwałceniem konstytucji - i dzisiaj ci ludzie stawiają zarzuty - odpowiedział kandydat PO.

- Ja słyszałem o przeróżnych akcjach całkowicie oddolnych i spontanicznych, natomiast ja przez cały czas powtarzam: zbierać podpisy będzie można dopiero wtedy, kiedy będzie zarejestrowany komitet wyborczy - dodał.

"Docierają do nas tego typu sygnały"

Dopytywany, czy wie coś o zbieraniu podpisów pod jego kandydaturą, Trzaskowski odparł: - Wolno się wyłącznie przygotowywać do zbierania podpisów, natomiast podpisy mają być zbierane dopiero po rejestracji komitetu, ja to od samego początku powtarzam.

- Natomiast ponieważ wczoraj TVP Info pan redaktor zadał mi osiem razy to samo pytanie, no więc docierają do nas tego typu sygnały. Jeszcze raz: są przeróżnego rodzaju akcje oddolne, ja widzę tę niebywałą energię, dlatego że ludzie chcą iść na wybory, te, które będą demokratyczne i miejmy nadzieję, że rząd nie zafunduje nam kolejnej farsy, tylko przygotuje demokratyczne wybory - mówił wiceprzewodniczący PO.

- Wszyscy na te wybory chcą iść, energia jest niebywała, stąd prawdopodobnie przeróżnego rodzaju typu akcje - oświadczył Rafał Trzaskowski.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA