fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Była szefowa kampanii Dudy: Nie ma gwarancji, że wybory będą demokratyczne

tv.rp.pl
- Jestem przeciwna temu, żeby interes polityczny dominował nad interesem narodu – mówiła w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, była szefowa kampanii wyborczej Andrzeja Dudy.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, mecenas i była szefowa kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, zapytana o to czy odda głos w majowych wyborach prezydenckich, odpowiedziała, że organizacja takich wyborów w maju jest trudna technicznie.

- Zapoznałam się z opinią PKW na ten temat, a druga sprawa to gwarancja tego, czy wybory będą demokratyczne, a na razie takiej gwarancji nie ma – podkreślała mecenas.

Zdaniem byłej szefowej kampanii Andrzeja Dudy, by takie wybory mogły się odbyć, potrzebny byłby konsensus wszystkich sił politycznych, które wystawiły swoich kandydatów.

- Są też inni kandydaci, o których się nie mówi, którzy reprezentują środowiska biznesu i religii. Wszystkie te środowiska są zainteresowane przeprowadzeniem wyborów prezydenckich. Myślę, że ich głosu należałoby wysłuchać i się nad nim zastanowić – mówiła była szefowa kampanii wyborczej Andrzeja Dudy.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło odniosła się również do pełnienia funkcji prezydenta przez głowę państwa. - Uważam, że prezydent powinien otworzyć się na centrum i także na propozycje, które kierują inne środowiska, bo tylko wtedy może być niezależnym i silnym prezydentem. Idea prezydentury wszystkich Polaków, wymaga takiego kompromisu – oceniła mecenas.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA