fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Sasin: Minister Szumowski potwierdza, że będzie bezpiecznie

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Szukamy najlepszych rozwiązań do tego, by te wybory odbyły się w maksymalnie, a właściwie całkowicie bezpieczny sposób. To, że jest bezpieczne, potwierdza publicznie minister Łukasz Szumowski - mówi o głosowaniu korespondencyjnym wicepremier Jacek Sasin.

O godzinie 10 wznowione będą obrady Sejmu. Posłowie wysłuchają informacji premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Na godzinę 12 zaplanowane jest głosowanie. Jeden z punktów dotyczy projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego wraz z autopoprawką do tego projektu.

- To czym zakończyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego, z Jarosławem Gowinem będziemy wiedzieli dzisiaj, gdy będziemy procedowali ustawę w parlamencie. Przez cały czas szukamy porozumienia i rozmawiamy - powiedział w rozmowie z Polsat News Jacek Sasin.

Minister aktywów państwowych uważa, że głosowanie korespondencyjne jest "technicznie możliwe do wykonania". Rozmawiał na ten temat z przedstawicielami Poczty Polskiej. 

- Wiem już dzisiaj i mogę powiedzieć to autorytatywnie, że to się da po prostu zrobić. Da się pogodzić wymogi demokracji, wymogi przeprowadzenia wyborów prezydenckich z bezpieczeństwem Polaków - zapewnił.

- Listonosze cały czas chodzą po domach, przesyłki cały czas są dostarczane i jakoś nikogo to nie dziwi i nikt nad tym faktem nie biadoli. Sprzedaż internetowa w ostatnim czasie rozkwitła, kurierzy odwiedzają domy Polaków i nikogo to nie martwi. Natomiast kiedy miałyby zostać rozniesione pakiety wyborcze, to wtedy staje się to gigantycznym problemem i gigantycznym zagrożeniem dla listonoszy. Widać absurdalność w tej całej sytuacji - dodał.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA