fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Sondaż: Kosiniak-Kamysz coraz bliżej Kidawy-Błońskiej

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Andrzej Duda byłby bliski wygranej w wyborach prezydenckich w pierwszej turze - wynika z sondażu, przeprowadzonego przez pracownię Estymator. Bardzo blisko drugiej w badaniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz.

Urzędujący prezydent uzyskał w sondażu poparcie 49,8 proc. badanych, notując wzrost o 3,4 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem, przeprowadzonym dwa tygodnie wcześniej.

Andrzej Duda jest więc bliski wygranej w pierwszej turze, ale gdyby doszło do drugiej, jego rywalką byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej, która w niedzielę poinformowała o zawieszeniu swojej kampanii, uzyskała poparcie 17,1 proc. respondentów. Mimo spadku poparcia o 3,3 pkt. proc., Kidawa-Błońska wyprzedziła Władysława Kosiniaka-Kamysza. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego zanotował największy wzrost poparcia - o 5,3 pkt. proc. Na lidera ludowców zagłosowałoby 15,4 proc. pytanych.

Dowiedz się więcej: Kidawa-Błońska apeluje o bojkot wyborów prezydenckich i zawiesza kampanię

10,8 proc. poparcia uzyskał w badaniu Robert Biedroń. Na kolejnych miejscach znaleźli się Krzysztof Bosak (3,1 proc.) oraz Szymon Hołownia (2,9 proc.). Ten ostatni stracił najwięcej poparcia w ostatnich dwóch tygodniach - zmniejszyło się ono o 4 pkt. proc.

0,9 proc. ankietowanych wskazało w badaniu na innego kandydata.

Sondaż pracowni Estymator przeprowadzono dla portalu DoRzeczy.pl w dniach 25-26 marca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1032 dorosłych osób metodą CATI.

Źródło: dorzeczy.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA