fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Tusk deklaruje gotowość bojową. PiS reaguje

Twitter/Donald Tusk
W niedzielę szef EPP Donald Tusk zadeklarował poparcie w kampanii wyborczej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Na wpis zareagował rzecznik sztabu Andrzeja Dudy, Adam Bielan.

"Właśnie zameldowałem Pani Marszałek pełną gotowość bojową!" - napisał na Twitterze Donald Tusk, opatrując wpis hasztagiem #Kidawa2020.

Na deklarację byłego premiera zareagował m.in. Bartosz Arłukowicz, szef kampanii Kidawy-Błońskiej.

"I to jest naprawdę dobre info! Wszystkie ręce na pokład!" - napisał.

Również nowy szef Platformy, Borys Budka, w rozmowie z TVN24 potwierdził, że Tusk zaangażuje się wszędzie tam, gdzie będzie potrzebny, a jako "jeden z najważniejszych europejskich polityków" da świadectwo, że "błędna polityka" rządów PiS doprowadziła do izolacji Polski na arenie międzynarodowej. Zdaniem Budki Tusk, który od wielu lat zna kandydatkę KO w wyborach prezydenckich, przedstawi te cechy Kidawy-Błońskiej, które są Polsce najbardziej potrzebne - odpowiedzialność i przewidywalność.

Słowa Tuska nie pozostały bez odpowiedzi sztabu Andrzeja Dudy. Najkrótszy komentarz zamieścił jego rzecznik, Adam Bielan.

"Dziękujemy" - napisał.

Kilka dni temu w rozmowie z Wirtualną Polską Bielan apelował do Donalda Tuska, by możliwie jak najmocniej włączył się w prezydencką Kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Przypomniał, że po kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Zjednoczona Prawica uzyskała najwyższy wynik w historii.

- Więcej Tuska w tej kampanii. Mamy z tym dobre doświadczenia - stwierdził Bielan.

Źródło: rp.pl, Wirtualna Polska, TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA