fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Monika Jaruzelska wystartuje do Senatu

Monika Jaruzelska
rp.pl
Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego, radna Warszawy, będzie kandydatką Polskiej Lewicy w wyborach do Senatu.

Jaruzelska ma być kandydatką z okręgu 43, obejmującego dzielnice Mokotów, Ursynów, Wawer i Wilanów. Jak informuje "Super Express" działacze Polskiej Lewicy są w trakcie zbierania podpisów pod jej kandydaturą. 

- Jesteśmy przekonani, że zbierzemy dwa tysiące podpisów i za kilka dni ogłosimy oficjalny start Moniki Jaruzelskiej z naszych list do Senatu – powiedział w rozmowie z gazetą przewodniczący Polskiej Lewicy Jacek Zdrojewski.

"Super Express" twierdzi, że w warszawskich strukturach Sojuszu Lewicy Demokratycznej nastąpił "bunt" z powodu braku miejsca na liście wyborczej dla Jaruzelskiej.

- Oczywiście, że jest bunt stołecznych działaczy SLD, że tak potraktowali Monikę Jaruzelską i nie dali jej miejsca na listach. W efekcie sporo działaczy SLD chce się zaangażować i już to robi w zbieranie podpisów dla Jaruzelskiej. Mamy czas do 3 września, żeby zebrać 2 tysiące podpisów. Damy radę - powiedział anonimowo "SE" jeden z działaczy SLD.

Jaruzelska w Radzie m.st. Warszawy jest jedyną polityk spoza Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Ugrupowanie Polska Lewica założył w 2008 roku Leszek Miller po opuszczeniu przez niego SLD. Były premier opuścił ją dwa lata po założeniu.

Źródło: rp.pl/ SE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA