fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Przewodniczący KW PiS: Spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą? Normalne

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski poinformował, że PiS zebrał dotychczas pół miliona głosów poparcia pod listami wyborczymi do Sejmu i pod kandydaturami swoich kandydatów do Senatu.

- PiS wrzuciło drugi bieg, jesteśmy od kilku dni w trakcie intensywnej kampanii wyborczej, która objawia się tym, że zbierane są podpisy poparcia dla list PiS i kandydatów do Senatu - mówił Sobolewski.

- W tej chwili mamy ok. pół miliona podpisów w skali kraju i jak tylko ukonstytuują się komisje wyborcze od wtorku przystępujemy do rejestracji list - zapowiedział.

Sobolewski podkreślił, że podpisy pod listami są wciąż zbierane, a PiS jest "mile zaskoczone skalą społecznego odzewu".

Sobolewski zapowiedział też, że PiS chce oprzeć kampanię na bezpośrednich kontaktów z Polakami, "dotrzeć do każdej gminy, każdego sołectwa".

Na pytanie o sondaż Kantar dla TVN24, w którym PiS stracił 5 punktów procentowych poparcia w stosunku do sondażu sprzed 10 dni, Sobolewski odparł, ze "prawdziwym i jedynym sondażem są wybory".

Z kolei na pytanie, czy po czwartkowym spotkaniu z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, Jarosław Kaczyński wciąż darzy go zaufaniem, Sobolewski odparł, że "spotkania prezesa z Ziobro nie są niczym nadzwyczajnym". - Prezes Kaczyński jest szefem PiS, Ziobro jest szefem Solidarnej Polski - wyjaśnił.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA