fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Biedroń: Program Lewicy jest tańszy niż program PO

Fotorzepa / Piotr Guzik
- Mamy nadzieję, że już 13 października Lewica wejdzie do parlamentu polskiego. Wtedy nasz kraj nie będzie już jedynym krajem w Europie, który nie ma swojej reprezentacji lewicy w parlamencie - mówi lider Wiosny Robert Biedroń.

Lewica przedstawiła program i na konwencji w Warszawie odcięła się zarówno od PiS, jak i Platformy. Wszystkie leki na receptę mają być po 5 zł. W 2024 r. – 7,2 proc. PKB na ochronę zdrowia. Płaca minimalna – 2700 zł.

W rozmowie z radiową Jedynką Robert Biedroń powiedział, że jeśli Lewica wejdzie do Sejmu, stworzy klub, w ramach którego będą mogły funkcjonować trzy ugrupowania: Razem, SLD i Wiosna.

- Szanse na to są wysokie, ponieważ sondażowe poparcie dla Lewicy nie spada poniżej kilkunastu procent - powiedział.

- Uważam, że pewnym zaburzeniem politycznym jest brak bloku lewicowego w polskim parlamencie, ponieważ jest to sytuacja, w której część społeczeństwa nie ma swojej reprezentacji w Sejmie i Senacie - dodał lider Wiosny.

- Bardzo ciesze się, że udało się nam zjednoczyć w jeden, duży blok lewicowy. Wspólnymi siłami chcemy zmienić oblicze polskiej sceny politycznej oraz walczyć o Polskę, którą sobie wymarzyliśmy. Chcemy pokazać, że obywatele naszego kraju nie są skazani podczas wyborów jedynie na ofertę prawicową - dodał.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA