fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Sondaż: Kto wygra wybory? 72 proc. uważa, że "obecnie rządzący"

Fotorzepa, Andrzej Bogacz
Zdaniem 72 proc. ankietowanych jesienne wybory parlamentarne wygrają partie, które obecnie tworzą rząd - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Zdecydowana większość uważa, że obecnie rządzący utrzymają się przy władzy po wyborach parlamentarnych. Odpowiedziało tak 72 proc. ankietowanych. Zaledwie 13 proc. respondentów twierdzi, że wybory wygrają partie opozycyjne. 15 proc. odpowiedziało, że nie ma w tej kwestii zdania.

Ankietowanych zapytano również o poparcie partyjne. Na prowadzeniu, bez zmian, jest Prawo i Sprawiedliwość. Partię Jarosława Kaczyńskiego popiera 42 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 27 proc.

Do Sejmu dostałyby się również Kukiz'15 i Wiosna. Na partię Pawła Kukiz głos chce oddać 6 proc. respondentów, a na ugrupowanie Roberta Biedronia 5 proc.

Poniżej progu są pozostałe partie, w tym PSL i SLD. Ludowcy, podobnie jak partia Wolność, zdobyli 3 proc. głosów. Po 2 proc. chce głosować na SLD i partię Razem, a 1 proc. na Ruch Narodowy.

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 12-15 lipca 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1002 osoby.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA